حمید رضا قاسمی

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان قزوین

راه اندازی مرکز فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی در بوستان فدک

[MainPic]

به منظور احیا، ترویج و حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین مرکز فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی را در سایت تفریحی بوستان فدک را اندازی نمود.

حمید رضا قاسمی معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر افزود: مرکز فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی برای نخستین بار در یک فضای تفریحی، گردشگری در قزوین به اجرا درآمده و به جهت معرفی و ترویج صنایع دستی با همراهی هنرمندان رشته‌های مختلف برپا گردیده است.

قاسمی با اشاره به روند آشناسازی افراد و ایجاد ساختار فرهنگی برای کاربردی کردن صنایع دستی گفت: این مرکز در مجموعه تفریحی بوستان فدک راه اندازی شده که می‌تواند در راستای ترویج و احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی هم به لحاظ بازار فروش و هم دسترسی آسان با مردم ارتباط دو سویه‌ای برقرار نماید.

وی همچنین تصریح کرد: این مرکز در بوستان فدک به صورت دائمی در روزهای پنج شنبه و جمعه و روزهای تعطیل دایره بوده و هر هفته یک رشته هنری توسط هنرمند مربوطه معرفی و به علاقمندان آموزش داده می‌شود.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین راه اندازی این مرکز را برای جذب گردشگر جهت تهیه سوغات و صنایع دستی استان موثر خواند و گفت: با ایجاد فضای فرهنگی مناسب در مجموعه‌های تفریحی و ورزشی می‌توانیم گردشگران خارجی و داخلی زیادی را جذب نموده و با ارائه محصولات دستی و هنرهای سنتی گام موثری در جهت رشد این صنعت برداریم.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم شهریور 1387ساعت 0:50  توسط   |